12 gru 2018

Z wizytą w KRZ

We wtorek – 11 grudnia uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie udali się już po raz kolejny w tym roku szkolnym do Katolickiego Radia Zamość, aby nagrać kolejną audycję z cyklu: ,,Młodzi…, o młodych…, dla młodych…”.

Tym razem przed mikrofonem zasiadły uczennice z III klasy liceum: Patrycja Hass, Natalia Witko oraz Patrycja Zadworna. Nie zabrakło również naszych młodszych kolegów z I klasy technikum informatycznego: Jakuba Rogowskiego i Dawida Winiarza. Naszym gościem była pani Renata Telenkiewicz – nauczyciel wychowania do życia w rodzinie i doradca rodzinny. Towarzyszyła nam także absolwentka naszej szkoły – Alicja Skibicka – studentka czwartego roku logopedii z audiologią UMCS-u w Lublinie. Tym razem w rolę prowadzącego wcieliła się pani Edyta Świstowicz-Mazur.

Audycja była poświęcona trzeciemu grzechowi głównemu. Miała ona na celu wyjaśnienie z perspektywy osób młodych, czym jest nieczystość, w czym się ona przejawia i jakie są jej konsekwencje.

Na zakończenie powiedzieliśmy, jak walczyć z nieczystością w XXI wieku. Uczniowie próbowali odpowiedzieć również na pytania, które nurtują nie tylko ludzi młodych, ale także i osoby starsze, ponieważ nieczystość wdziera się w życie każdego człowieka.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji w sobotę – 15 grudnia o godzinie 17:05 na antenie Katolickiego Radia Zamość: www.krz.pl lub na stronie naszej szkoły w zakładce: „ Audycje tworzone przez uczniów” .

Patrycja Zadworna