14 gru 2018

Maraton pisania listów Amnesty International

W piątek, 7  grudnia br. po raz kolejny społeczność naszej szkoły przyłączyła się do „Maratonu Pisania Listów” organizowanego w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Zainicjowana przez Amnesty International  akcja angażuje miliony ludzi na całym świecie . W tym roku podczas maratonu napisaliśmy 193 listy w obronie kobiet z Maroka, Kenii, Kirgistanu, Brazylii, Wenezuelii, RPA, Iranu oraz Indii. To kobiety, które w swoich krajach  przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, m.in. walczą o prawa osób niepełnosprawnych, sprawiedliwość społeczną, dostęp do opieki zdrowotnej, przeciwstawiają się niszczeniu środowiska przez korporacje,a teraz same potrzebują naszego wsparcia. Dziękujemy wszystkim i mamy nadzieję, że listy przez nas napisane zmienią ich życie.