03 kw. 2019

Wasza przyszłość – nasze doświadczenie

W dniach 1-3 kwietnia 2019 w naszej szkole odbyły się dni otwarte. Młodzież z trzecich klas gimnazjalnych oraz ósmych klas szkół podstawowych z dużym zainteresowaniem zwiedzała szkołę oraz zapoznała się z naszą ofertą edukacyjną, którą przygotowaliśmy na rok 2019/2020.

Poszczególne profile prezentowały to, co najbardziej interesujące: od maszyn do obróbki metali, przez sprzęt budowlany czy geodezyjny (w tym w pełni funkcjonalny dron), akcesoria komputerowe, logistyczne, kasy fiskalne, doświadczenia fizyczne, mapy i akcesoria kartograficzne, aż po wyposażenie salonów fryzjerskich i ofertę w ramach klas wielozawodowych. Towarzyszyli nam też wolontariusze Fundacji Św. Mikołaja. Podczas dni otwartych młodzież mogła skorzystać ze stoiska z poczęstunkiem oraz sklepiku szkolnego.

Zwiedzaniu towarzyszyły występy naszego zespołu muzycznego, zespołu ludowego oraz pokaz grupy fitness. Zaprezentowane zostały również wypowiedzi naszych absolwentów, którzy podzielili się wrażeniami i doświadczeniami z pobytu w naszej szkole wpływającymi pozytywnie na ich dalszą karierę edukacyjną i zawodową.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska pracodawców, reprezentujących lokalne przedsiębiorstwa. Organizatorzy dni otwartych wyrażają serdeczne podziękowania przedstawicielom Fabryki Maszyn w Lubaczowie, Stowarzyszeniu Przedsiębiorców “Lubaczowskie Forum Biznesu” oraz innym pracodawcom, którzy zorganizowali stoiska oraz ufundowali nagrody w konkursach dla młodzieży.

Uczniowie gimnazjów  i szkół podstawowych mogli porozmawiać ze swoimi starszymi kolegami i  koleżankami, którzy już w ubiegłych latach wybrali naszą szkołę i z dumą prezentowali miejsca, w których się uczą  i spędzają czas.

“Wasza przyszłość – nasze doświadczenie”, tak brzmiało hasło naszych dni otwartych. W oczach młodzieży, która licznie odwiedziła nasze stoiska, widoczne było wyraźne zainteresowanie ofertą naszej szkoły. Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu!