12 gru 2019

Nasza Szkoła Solidarną Szkołą po raz trzeci – TYM RAZEM NA PIERWSZYM MIEJSCU

Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie otrzymał pierwsze miejsce w konkursie „Solidarna Szkoła” organizowanym przez Fundację Świętego Mikołaja. Uroczysta gala, w czasie której wręczono nagrody, odbyła się 10 grudnia w sali Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Dodatkowo stypendyści i nauczyciele z 12 zwycięskich szkół zostali zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego na specjalne spotkanie z Pierwszą Damą RP Agatą Kornhauser-Dudą.
 
Stypendia Świętego Mikołaja to program, dzięki któremu zdolna, zaangażowana społecznie młodzież z niezamożnych rodzin otrzymuje stypendia na rozwój swoich talentów. Unikalność programu polega na stworzeniu ogólnopolskiej sieci Solidarnych Szkół, które biorą odpowiedzialność za swoich zdolnych uczniów pozyskując środki na stypendia dla nich.
 
O tytuł Solidarnej Szkoły walczy 300 szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z całej Polski, ale tylko 12 najbardziej zaangażowanych zapraszanych jest na Galę Solidarna Szkoła, tym bardziej to wyróżnienie  jest ogromnym zaszczytem dla Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie. Tytuł Solidarnej Szkoły dała  zebrana   kwota 17 233,41 zł. Tę kwotę  Fundacja Świętego Mikołaja w trakcie całego roku szkolnego poprzez  prowadzone różne akcje takie jak:  „Na wiosnę stypendia rosną” oraz „ Na dobry początek”, „ Stypendium od Serca” oraz  gromadzone środki finansowe pozyskane z 1% podatku podwoiła, dzięki temu w roku 2019 łącznie zebrano 37 000 zł i przyznano stypendia 18 uczniom.
 
Otrzymanie tytułu Solidarna Szkoła to szereg podejmowanych działań i  jest możliwa dzięki wielu zaangażowanym ludziom. To właśnie  dzięki właścicielom firm i przedsiębiorstw, stowarzyszeniom, fundacjom i  przedstawicielom instytucji publicznych – których nazywamy Darczyńcami, a których nagrodziliśmy również na Gali Przedsiębiorczości  zorganizowanej przez szkołę w dniu 20 listopada 2019 roku przy okazji przyznając uczniom stypendia.