20 lut 2020

MIŁOŚĆ MOJĄ SIŁĄ! V DEBATA WALENTYNKOWA JUŻ ZA NAMI!

Podczas tegorocznego Święta Zakochanych, Zespół Szkół w Lubaczowie obchodził swój pierwszy okrągły jubileusz! V DEBATA WALENTYNKOWA pod hasłem „Miłość moją siłą” przeszła do historii. Historii, w którą na stałe wpisała się Pani Małgorzata  Dąbrowska – coach, mentor, mówca motywacyjny, trener mentalny, kobieta biznesu, będąca honorowym gościem tegorocznego spotkania. Pani Małgorzata zrobiła nam niespodziankę, przyjeżdżając do nas ze swoją córką Niną.

Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi: Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury –  Pan Piotr Zubowski, Dyrektor Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie – Pani Małgorzata Jachyra-Mazepa. Nie zabrakło również przedstawicieli duchowieństwa z Księdzem Dziekanem – Andrzejem Stopyrą na czele. W tym dniu byli również z nami pedagodzy z lubaczowskich szkół wraz ze swoimi uczniami. Jak zawsze, towarzyszyli nam także przedstawiciele prasy, radia i telewizji.

Celem tego przedsięwzięcia jest pokazanie młodym ludziom, że tzw. „Walentynki” mogą mieć i jak się okazuje – mają prawdziwy, głęboki wymiar w zakresie tematu miłości. Zrodziły się one z inicjatywy KSM-u i mają zasięg ogólnokrajowy.

Ideą tychże spotkań jest nie tylko inspirowanie młodych do przemyśleń i zwrócenie uwagi – w myśl powszechnie obowiązującej maksymy: „Żeby siebie dać, trzeba siebie posiadać” (Jan Paweł II), ale także przeciwstawianie się hedonistycznej i komercyjnej postawie oraz panującemu konformizmowi.

Wystąpienie Pani Małgorzaty Dąbrowskiej okazało się wspaniałą lekcją pełną pięknych treści, zawierającą wiele wskazówek – tak potrzebnych w dzisiejszym świecie… Z całą pewnością każdy z obecnych wyniósł dla siebie coś ważnego, co wykorzysta w swoim życiu.

Jesteśmy zaszczyceni, iż gościliśmy w naszej szkole Małgorzatę Dąbrowską,  której osobowość pobudza, inspiruje, ożywia, zachwyca i zachęca do działania. Dowodem tego były owacje na stojąco ze strony młodzieży!!! Dziękujemy Pani Małgorzacie, że pokazała nam, iż miłość jest naszą siłą!

Składamy również serdeczne podziękowania na ręce Dyrektora Szkoły – Pana Andrzeja Nepelskiego za podjęcie się i chęć realizowania tego przedsięwzięcia już od pięciu lat w naszej szkole. Cieszymy się, że rokrocznie udaje nam się spotkać w dniu Święta Zakochanych i pokazywać, czym jest prawdziwa miłość.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do ponownego obejrzenia prezentacji przygotowanej przez naszego Gościa, aby treści poruszane podczas spotkania na długo zostały w naszej pamięci, a wykorzystanie ich w praktyce pozwoliło na zbudowanie trwałych relacji z najbliższymi.

Miłość moją siłą – Małgorzata Dąbrowska – prezentacja

foto: Nina Dąbrowska, Tomasz Małecki

W KRĘGU ROZWAŻAŃ O MIŁOŚCI… MIŁOŚĆ MOJĄ SIŁĄ!
– V DEBATA WALENTYNKOWA  W ZESPOLE SZKÓŁ W LUBACZOWIE

„Debatę oceniam pozytywnie. Bardzo podobały mi się slajdy odtworzone na debacie, bo ukazywały różne spojrzenia na pozornie tę samą sprawę… Pani Małgorzata Dąbrowska pokazała, że zawsze warto żyć, bo zawsze ma się dla kogo. Po debacie bardziej dostrzegam wartości, które są najważniejsze w życiu, o których często zapominamy”. (Karol Czajkowski – kl. IV technikum)

„Według mnie ta debata była jedną z lepszych debat. Sporo z niej wyniosłam. Duże wrażenie wywarła na mnie Pani Dąbrowska. Padły bardzo mądre słowa, które są warte zapamiętania. Podobało mi się, że kobieta bardzo otwarcie mówiła o swoim życiu, nie bała się jakiejkolwiek krytyki czy złego komentarza”. (Katarzyna Truchan – kl. II liceum)

„Dzięki debacie nauczyłem się patrzeć na pewne rzeczy inaczej. Zrozumiałem, że nie wszystko  w życiu jest usłane różami…  Bohaterka debaty jest wzorem dla wielu osób, szczególnie dla kobiet, dążących do realizacji swoich marzeń pomimo przeciwności, jakie zsyła nam los. Najbardziej zaciekawiły mnie slajdy, które każdy odbierał inaczej… Zabrakło mi możliwości zadawania pytań po skończonych opowieściach. Kobieta próbowała przekonać nas do realizacji swoich celów mimo przeciwności losu, bo mamy dla kogo do tego dążyć”. (Bartłomiej Sikora – kl. IV technikum)