16 wrz 2020

Takiego święta jeszcze nie było!

16 IX, jak co roku, obchodziliśmy Święto Szkoły. Dzień ten miał wyjątkowy charakter i stał się okazją do niecodziennej lekcji patriotyzmu, jakiej udzielili nam: honorowy gość – Pan Starosta Zenon Swatek, Dyrektor Szkoły – Pan Andrzej Nepelski a także uczniowie występujący w programie artystycznym. Autorzy scenariusza, złożonego z utworów literackich i muzycznych, wspomnień i biografii, podkreślili wagę uczuć wyższych: patriotyzmu, poświęcenia, honoru, altruizmu. Wartości te wybrzmiały również w okolicznościowych przemówieniach.

Do motta: „I wy pójdziecie pomni spuścizny

Na bój dla naszej Ojczyzny”

nawiązał Pan Dyrektor, akcentując rolę wartości w życiu młodych ludzi.

Z kolei Pan Starosta podkreślał wagę pamięci o bohaterach naszej małej ojczyzny: „Warto zawsze stawać po stronie dobra”- usłyszeliśmy.

Tego dnia byliśmy świadkami uroczystego ślubowania przedstawicieli klas pierwszych, którzy – w imieniu rówieśników – w obecności starszych kolegów, przyrzekali:

„Pragniemy żyć, uczyć się i pracować wytrwale

Do Ciebie podobni chcemy być Generale”.

Tegoroczne święto obchodziliśmy w wyjątkowym czasie pandemii, czego konsekwencją była szczególna dyscyplina, świadomość odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych. To też lekcja, którą zapamiętamy! Odświętna atmosfera panowała nie tylko na hali sportowej ale i w salach lekcyjnych; uczniowie ze starszych klas uczestniczyli w obchodach święta on-line.

Drodzy Bohaterowie naszej małej ojczyzny! W tym wyjątkowym roku, ze względu na bezpieczeństwo nie mogliście uczestniczyć we wspólnym przeżywaniu naszego święta. Mamy nadzieję, że będzie jeszcze wiele okazji do wspólnych wspomnień. Pamiętamy o Was i życzymy dużo zdrowia!!!