22 paź 2020

WARTO PIĘKNIE MÓWIĆ

,,Władać słowem jak Żółkiewski” każdy chce, ale nie każdy potrafi, o czym dowiedzieli się uczniowie naszej szkoły podczas warsztatów odbywających się w zespole cerkiewnym w Radrużu. Z inicjatywy Muzeum Kresów w Lubaczowie odbyły się zajęcia z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, poprowadzone przez Krakowskie Stowarzyszenie Mówców oraz Pospolite Ruszenie Szlachty Ziemi Krakowskiej. W spotkaniu brali udział uczniowie klasy II d (liceum) w Zespole Szkół.

Młodzież podczas warsztatów uczyła się podstaw poprawnej wypowiedzi i wystąpień publicznych, uczestniczyła w quizach i zabawach naukowych. Na podsumowanie warsztatów uczniowie spróbowali swoich sił w inscenizacjach, które zostały przez nich przygotowane pod czujnym okiem instruktorów. Warsztaty były świetną formą nauki przez zabawę. Stały się inspiracja do poznawania historii i zachętą do pięknych wypowiedzi.