10 mar 2021

XXXVI Konkurs Matematyczny im. prof. Jana Marszała

29 stycznia 2021r. w naszej szkole odbył się XXXVI Konkurs Matematyczny im. prof. Jana Marszała. Organizatorem konkursu jest I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie. Konkurs jest objęty patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Starostwa Powiatowego w Łańcucie oraz honorowym patronatem Stowarzyszenia Dolina Lotnicza. Ze względu na pandemię konkurs odbył się w zmienionej jednoetapowej formule rozgrywany na trzech poziomach: pierwszy ( klasy pierwsze liceum oraz pierwsze i drugie technikum), drugi ( klasy drugie liceum oraz trzecie technikum) i trzeci (kasy trzecie liceum i czwarte technikum).

W naszej szkole do konkursu przystąpiło 18 uczniów: 11 na pierwszym  poziomie, 6 na drugim oraz 1 na trzecim.

Wysokie wyniki osiągnęli uczniowie:

Poziom I:

I miejsce –Kamil Kiszczuk z klasy 2 tip

II miejsce – Wiktoria Wojtuch z klasy 1 TE oraz Błażej Ryba z klasy 2 tip

III miejsce – Radosław Butyński  z klasy 1TE

 

Poziom II :

I miejsce – Gabriela Kulczycka z klasy III TI

Prace naszych uczniów zostały wysłane do organizatora, który wyłonił zwycięzców spośród najlepszych prac nadesłanych z całego województwa.

Kamil Kiszczuk znalazł się w pierwszej 10 najlepszych matematyków w całym województwie uzyskując tytuł finalisty. Uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji odbędzie się 27 kwietnia w I LO w Łańcucie.

Wyniki konkursuŹródło: I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!!!