13 maj 2021

VII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde – Wędrówka Po Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego”

W marcu uczniowie naszej szkoły dwukrotnie przystąpili do konkursu z języka niemieckiego „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”. Pytania w tej edycji dotyczyły Niemiec. Po raz pierwszy w historii konkursu organizatorzyPolskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego – zdecydowali się przeprowadzić konkurs online. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązanie testu, składającego się ze stu pytań. Niestety dwukrotnie wystąpiły problemy techniczne, serwery nie udźwignęły tak dużej ilości rozwiązujących.

Decyzją Zarządu Głównego PSNJN ze względu na techniczne niedogodności VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”  przeniesiona została na następny rok szkolny i będzie również dotyczyła Niemiec.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że w przyszłym roku konkurs odbędzie się w formie stacjonarnej.