26 maj 2021

Nasza szkoła dołączyła do programu Tydzień Ulgi

Szanowni Rodzice! Drodzy uczniowie!

Nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiej Kampanii „Tydzień ulgi” zapoczątkowanej przez Instytut Psychologii UJ. W myśl kampanii chcemy podarować naszym uczennicom i uczniom tygodnia bez sprawdzianów, odpytywania i kartkówek. Wszystko po to, aby obniżyć stres towarzyszący młodzieży na co dzień i zadbać o dobrostan psychiczny uczennic, uczniów, nauczycielek i nauczycieli po powrocie do szkoły.

Pomysłodawcy kampanii z Uniwersytetu Jagiellońskiego głęboko wierzą, że łączy nas przekonanie o istotności różnych funkcji szkoły: edukacyjnej, społecznej, wychowawczej oraz  miejsca integracji rówieśniczej. Dlatego w swojej kampanii apelują, aby przez jeden wyjątkowy tydzień szkoły mogły w pełni realizować swoje zadania niezwiązane bezpośrednio z procesem kształcenia. Tydzień Ulgi pozwoli też, aby edukacja w kolejnych tygodniach była efektywniejsza.

Od 27 maja do 2 czerwca mamy czas na zadbanie o siebie i najbliższych, przestrzeń na rozmowy inne niż o szkole i zobowiązaniach, chwile oddechu od wymagań i presji. W końcu wszyscy zasługujemy na tydzień ulgi!

 

Więcej na: https://psychologia.uj.edu.pl/tydzien-ulgi