20 lis 2021

O poezji słów kilka na antenie KRZ

We wtorek – 16 listopada br. uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie nagrali kolejną audycję z cyklu: „Młodzi…, o młodych…, dla młodych…”.

Tym razem pochyliliśmy się nad tematem związanym z poezją, a konkretnie z jej tworzeniem i mieliśmy zaszczyt gościć naszą regionalną poetkę – Panią Józefę Kornagę.

Podczas tego spotkania przed mikrofonem zasiedli uczniowie naszej szkoły: Hubert Pokrywka i Serkii Khmara, ale gościliśmy również kolegów z Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie: Kingę Sęgę i Kacpra Ilnickiego.

Na antenie rozmawialiśmy o tym, jak zaczęła się nasza przygoda z pisaniem, co nas inspiruje, jakie tematy poruszamy w swojej twórczości. Mieliśmy także okazję wysłuchać utworów Pani Józefy oraz zaprezentować własne wiersze. Pani Józefa udzieliła także rad młodszym kolegom po piórze, a na zakończenie podarowała wszystkim uczestnikom zeszyt poetycki „Przystanek Poezja”.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji na antenie Katolickiego Radia Zamość już w najbliższą sobotę – 20 listopada o 17.00 lub na stronie naszej szkoły w zakładce: „Audycje realizowane przez uczniów”.

 

 

Hubert Pokrywka