09 lis 2017

„Idźcie i głoście” – XXVI Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

W ostatni weekend października młodzież z diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej podążyła w kierunku Jasnej Góry by modlić się o pomyślne zdanie egzaminów maturalnych i zawodowych oraz by Matka Boża pomogła nam w podejmowaniu decyzji w dorosłym życiu.

W sobotę 28 października wczesnym rankiem wyjechaliśmy autokarami do Częstochowy. Po przybyciu na miejsce mieliśmy czas na zwiedzenie Jasnej Góry. Zobaczyliśmy m.in. Skarbiec, Arsenał, Bastion św. Rocha i Wieżę.  Udaliśmy się także przed Cudowny Obraz Panny Jasnogórskiej z naszymi osobistymi intencjami. Punktem kulminacyjnym była Eucharystia odprawiona w Bazylice Jasnogórskiej, której przewodniczył Ks. Biskup Mariusz Leszczyński. Szczególnie wzruszające chwile towarzyszyły nam podczas Drogi Krzyżowej, która z powodu niesprzyjającej pogody odbyła się w Bazylice. Dzięki pięknej oprawie muzycznej mogliśmy zanurzyć się w swojej modlitwie niesionej do Boga. O godz. 20.00 w kaplicy Cudownego Obrazu zebraliśmy się na wspólnej modlitwie różańcowej. Zwieńczeniem tego dnia był Apel Jasnogórski o godz. 21.00, po zakończeniu którego wyjechaliśmy w drogę powrotną.

Pielgrzymka była dla nas wielkim przeżyciem. Wielu z nas po raz pierwszy miało możliwość być w tym szczególnym miejscu. Dziękujemy wychowawcom, katechetom i nauczycielom za zorganizowanie pielgrzymki i towarzyszenie nam podczas uroczystości.

Maturzyści