14 lis 2017

„Naród bez pamięci nie ma prawa do przyszłości, ani do bytu teraźniejszego”

W dniu 10 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

11 listopada to symbol miłości do ojczyzny walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Młodzież przygotowująca część artystyczną przypomniała o półtorawiecznym dążeniu kilku pokoleń Polaków do odzyskania utraconej, na skutek zaborów ojczyzny.

Uroczystość miała szczególny charakter, ponieważ składała się z dwóch części. Pierwsza część poświęcona była 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, druga to debata poświęcona Józefowi Piłsudskiemu z racji przypadającej w tym roku 150 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego.

Dopełnieniem uroczystości szkolnej było przemówienie Pana dyrektora Andrzeja Nepelskiego, który podziękował uczniom za przegotowanie akademii oraz podkreślił, że rozumienie słowa “patriotyzm” nie musi oznaczać tylko bohaterskich i heroicznych czynów, ale możemy swój patriotyzm zamanifestować m. in. wieszając flagi na naszych domach w okresie świąt narodowych.