22 sty 2018

Kampania Drugie Życie

18 stycznia 2018r. nasza szkoła wzięła udział w INAUGURACJI KAMPANIA DRUGIE ŻYCIE, które odbyło się w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie. Po raz trzeci firma Fresenius Medical Care Polska oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych zaprosiły szkoły ponadgimnazjalne z województwa podkarpackiego do udziału w kampanii.
Kampania „Drugie życie” to informacyjno – edukacyjna akcja skierowana do szkół, które chcą poszerzyć swoją wiedze na temat transplantacji i gotowe są do działania w swoim lokalnym środowisku. Kampania ta ma na celu:

  • pogłębianie wiedzy na temat medycznych, prawnych i etycznych aspektów przeszczepiania narządów w naszym kraju,
  • przez kilka miesięcy angażować się w działania edukacyjne dotyczące świadomego dawstwa narządów,
  • promować w lokalnym środowisku ideę transplantacji i oświadczeń woli.

Kampania „Drugie życie” trwać będzie od stycznia do maja 2018r.