19 sty 2018

Motocykliści dla Mirka

Zjednoczmy siły i pomóżmy Mirkowi, przychodząc na charytatywną wystawę pojazdów zabytkowych w dniach 3-4 luty 2018 do Zespołu Szkół im. gen. J. Kustronia w Lubaczowie, ul Kościuszki 161. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup protezę dla Mirka.23-letni Mirek Gajerski z Cieszanowa w lipcu uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku którego stracił nogę. Teraz potrzebuje pomocy na zakup protezy, dzięki której będzie mógł w miarę normalnie funkcjonować.

Do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego stracił nogę doszło 9 lipca w Dachnowie. Mirek swoim motocyklem jechał do pracy, kiedy nagle zatrzymało się przed nim auto. Mieszkaniec Cieszanowa podczas hamowania spadł z motocykla i z całym impetem uderzył w pojazd. Gdy trafił do szpitala, lekarze podjęli decyzję o amputacji lewej nogi.

Mirek wcześniej prowadził aktywny tryb życia, uczestniczył w czterech maratonach i dwóch półmaratonach. W 2013 roku reprezentował powiat lubaczowski w Międzynarodowym Biegu „Lwowska Dziesiątka”. W wolnych chwilach spędzał również czas na rowerze.

Pomimo dramatu, który przeżył nie załamał się. To chłopak bardzo koleżeński i skromny. Zawsze był uśmiechnięty i co najważniejsze nie zmieniło się to po wypadku. “Mirek ma niezwykle silny charakter. Stracił nogę, ale zdaje sobie sprawę z tego, że mógł stracić życie.” – mówią znajomi 23-letniego mieszkańca Cieszanowa.

Niestety, amputacja nogi uniemożliwiła mu powrót do normalnego trybu życia, nie wspominając już o uprawianiu sportu, który jest jego największą pasją w życiu. Szansą na w miarę normalne funkcjonowanie jest proteza, która kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. Niestety, Mirka, ani jego rodziny nie stać na taki wydatek, dlatego też zwraca się o pomoc do wszystkich ludzi dobrego serca.