28 mar 2018

Pierwsza wizyta w nowej siedzibie Katolickiego Radia Zamość!

We wtorek – 20 marca uczniowie naszej szkoły udali się do nowej siedziby Katolickiego Radia Zamość, aby tam pochylić się nad kolejnym przykazaniem „Dekalogu” i nagrać kolejną audycję z cyklu „Młodzi…, o młodych…, dla młodych…”.

Tym razem zajęliśmy się na VIII przykazaniem, które brzmi: „Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu”. W dyskusji wzięły udział: Aleksandra Mielniczek, Gabriela Janczura, Kamila Maciuła (uczennice kl. III „d”) oraz Natalia Ruper, Natalia Możdżan i prowadząca audycję Sylwia Krywko (uczennice kl. III „c”). Mieliśmy również zaszczyt gościć dyrektora Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej – ks. Adama Sobczaka.

Podczas dyskusji mówiliśmy o różnicach między prawdą a kłamstwem. Zastanawialiśmy się nad tym, dlaczego tak trudno przychodzi nam mówienie prawdy, jak budować nasze życie na szczerości, podczas gdy praktycznie w każdym jego aspekcie jesteśmy atakowani przez nieprawdziwe informacje, plotki i oszczerstwa. Jednogłośnie doszliśmy do wniosku, że prawda jest fundamentem szczerości i zaufania między ludźmi, dlatego musimy wystrzegać się fałszu i świadczyć prawdę w każdej dziedzinie naszego życia, gdyż prawda to wartość nadrzędna.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji na antenie Katolickiego Radia Zamość w pierwszą środę miesiąca – 4 kwietnia 2018r. o godz. 17.00 lub na stronie naszej szkoły.

Kamila Maciuła