29 maj 2018

Audycje tworzone przez uczniów – czyli „Dekalog” oczami świeckich na antenie KRZ

We wtorek – 22 maja br. uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie udali się już po raz ostatni w tym roku szkolnym do siedziby Katolickiego Radia Zamość, aby poprowadzić kolejną audycję z cyklu: „Młodzi…, o młodych…, dla młodych”.

Tym razem przed mikrofonem zasiadły uczennice z II klasy technikum ekonomicznego: Magda Turza, Zuzanna Czarny, Kinga Wołoszyn, Patrycja Granda i prowadząca audycję – Aleksandra Pawluk. Nie zabrakło również tegorocznego absolwenta naszej szkoły – Wojtka Pietrygi. Towarzyszyły nam także: pani Danuta Witko – nasza katechetka oraz nasza polonistka – pani Edyta Świstowicz-Mazur.

Audycja poświęcona X przykazaniu „Dekalogu” miała na celu wyjaśnienie z perspektywy osób świeckich, czym jest postawa szacunku w odniesieniu do cudzej własności, nieumiarkowane pożądanie dóbr innych i zazdrość, która oznacza smutek doznawany z powodu dobra drugiego człowieka.

Na zakończenie powiedzieliśmy, czym dla każdego z nas jest „Dekalog”, będący przedmiotem rozważań przez ostatnie miesiące. W trakcie tych dziesięciu audycji uczniowie naszej szkoły próbowali znaleźć odpowiedzi na pytania, które nurtują nie tylko ludzi młodych, ale także każdego człowieka, bez względu na wiek.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji w pierwszą środę miesiąca – 6 czerwca o godzinie 17.05 na antenie Katolickiego Radia Zamość: www.krz.pl lub na stronie naszej szkoły.

Aleksandra Pawluk