15 lis 2018

O chciwości słów kilka…

We wtorek – 13 listopada uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie udali się już po raz kolejny w tym roku szkolnym do Katolickiego Radia Zamość w celu nagrania listopadowej audycji z cyklu: „Młodzi…, o młodych…, dla młodych…”.

W spotkaniu udział wzięli: Gabriela Grzyb i Edyta Staniuk – z klasy I „b”, Michał Ozimek, Jakub Wypych, Aleksander Gałas – z klasy I „Ti” oraz Kamil Bereżański z klasy III „TiM”.

Tematem audycji był drugi z grzechów głównych – chciwość. Wspólnie zastanowiliśmy się nad tym, czym tak naprawdę jest chciwość z perspektywy osób świeckich. Omówiliśmy także jej konsekwencje i wpływ na życie człowieka. Na koniec powiedzieliśmy, jak walczyć z pychą i co zrobić, by wyeliminować ją z naszego życia.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji już w najbliższą sobotę – 17 listopada o godzinie 17.10 na antenie Katolickiego Radia Zamość: www.krz.pl lub na stronie naszej szkoły w zakładce: „Audycje tworzone przez uczniów”.

Aleksander Gałas