17 maj 2019

O lenistwie na antenie KRZ

We wtorek – 14 maja br. uczniowie naszej szkoły udali się do siedziby Katolickiego Radia Zamość, aby tam pochylić się nad tematem lenistwa – siódmego grzechu głównego, ale z perspektywy osób świeckich i nagrać kolejną audycję z cyklu „Młodzi…, o młodych…, dla młodych…”.

Tym razem w dyskusji wzięli udział w większości uczniowie klasy pierwszej technikum ekonomicznego: Gabriela Winiarz, Klaudia Bułas, Kamil Witko, Anna Lewicka, Natalia Furgała, a także  Joanna Kowalczuk z drugiej klasy technikum informatycznego oraz prowadzący audycję – Wiktor Weselak z trzeciej klasy technikum budowlanego. Towarzyszyła nam Pani Edyta Świstowicz-Mazur. 

Podczas audycji mówiliśmy między innymi o: lenistwie,  zasłużonym odpoczynku, motywacji do pracy. Przedstawiliśmy swoje sposoby na zwalczanie tego stanu oraz pokrótce opisaliśmy, na czym polega lenistwo wielu młodych ludzi. 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji na antenie Katolickiego Radia Zamośćsobotę – 18 maja o 17:00 lub na stronie naszej szkoły.

Wiktor Weselak