05 gru 2019

GIS day

26 listopada br. uczniowie naszej szkoły z klasy matematyczno-geograficznej oraz technikum geodezyjnego  udali do PWSTE w Jarosławiu, aby wziąć udział w sesji popularno-naukowej dla młodzieży szkolnej i studentów pt.,, Czas na GIS. Mapy komputerowe i Globalny System Pozycyjny GPS,”. GIS Day to święto użytkowników oraz pasjonatów Systemów Informacji Geograficznej (Geographic Information Systems, GIS).

         Uroczyste otwarcie sesji referatowej przeprowadzili prof. ucz. dr hab. Krzysztof Rejman wraz z panią dr Justyną Stasieńko. Po tej części odbył się pouczający wykład na temat GIS jako mapy komputerowej dla wszystkich, dowiedzieliśmy się czym jest GIS oraz jak wpływa na transport publiczny. Ważnym elementem spotkania były przeprowadzone konkursy, w których zebrana młodzież mogła rywalizować i sprawdzić swoją wiedzę geograficzną. Podczas liczenia wyników zaprezentowano możliwości wykorzystania skanowania w codziennym życiu. Całe spotkanie przebiegło w bardzo przyjemnej atmosferze, a po jego zakończeniu zadowoleni uczniowie wrócili do Lubaczowa.  

                                                                                                                                         Gabriela Grzyb klasa IIB