09 sty 2020

KONKURS KRAJOZNAWCZY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „TURBOLANDESKUNDE” – VI Edycja – Szwajcaria

6 grudnia 2019r. odbył się  w naszej szkole I etap konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego,  pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Warszawie. Uczniowie – w grupach trzyosobowych – zmierzyli się z testem, który zawierał pytania z zakresu geografii, historii, gospodarki, kultury oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego. W tej edycji pytania dotyczyły Szwajcarii.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło 6 trzyosobowych zespołów. Najlepszą okazała się drużyna, w skład, której weszli uczniowie klasy III TE – Joanna Pliszka, Justyna Ważna i Patryk Rzeszutek. Tym samym zakwalifikowali się do etapu regionalnego, który odbędzie się 6 marca 2020r. w Przemyślu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięskiej drużynie życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.