02 lis 2020

Stypendia Fundacji św. Mikołaja rozdane!

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”.

Stypendia Fundacji św. Mikołaja rozdane!

W dniu 19 października 2020 roku Andrzej Nepelski – dyrektor szkoły wręczył stypendia aż 20 uczniom w ramach programu stypendialnego Fundacji Świętego Mikołaja.  Wspólnie z Fundacją od 2017 roku wspieramy naszych uczniów, którzy dzięki przyznanym środkom mogą rozwijać swoje pasje i zwiększać szanse edukacyjne. Stypendia przyznawane są  uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, dla których trudna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym i którzy swoją postawą i działaniami promują aktywność na rzecz szeroko pojętego społeczeństwa szkolnego i  lokalnego.

W tym roku szkolnym do programu stypendialnego przyłączył się również Zarząd Powiatu Lubaczowskiego w ramach realizacji zadania publicznego „Stypendium od serca”. Zarząd Powiatu przekazał kwotę 2000 zł co jest równowartością jednego stypendium dla jednego ucznia, a Fundacja św. Mikołaja podwoiła tę kwotę. Przyznane stypendia w ramach projektu „Stypendium od serca” ułatwi młodzieży dalszą edukację i  wyrównywanie poziomu kształcenia  z ich rówieśnikami.

Środki finansowe zgromadzone na subkoncie szkoły zostały zebrane  w ramach akcji „Na dobry Początek”, realizacji zadania publicznego „ Stypendium od serca”,  zbiórce publicznej przez uczniów szkoły, nauczycieli, pracowników szkoły ale przede wszystkim dzięki  firmom, przedsiębiorstwom, instytucjom publicznym i stowarzyszeniom oraz 1% podatku. Dzięki naszym Darczyńcom komisja stypendialna mogła przyznać w tym roku stypendia,  aż 20 uczniom.

Stypendyści naszej szkoły w roku szkolnym 2020/2021:

1. GABRIELA KULCZYCKA III TECHNIKUM INFORMATYCZNE- w kwocie 3100 zł- jest to stypendium wyjątkowe gdyż jest dofinansowane przez Komitet Pomocy Dzieciom w Montrealu, który dostrzegł działania szkoły na rzecz pozyskiwania środków finansowych na stypendia i dołączył do naszych darczyńców.
  2. KORNELIA PRAPAGIC II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE- 2000 zł
  3. ANNA LEWICKA III TECHNIKUM EKONOMICZNE- 2000 zł
  4. NATALIA MISZTAL I TECHNIKUM EKONOMICZNE- 2000 zł
  5. GABRIELA GRZYB III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE- 2000 zł
  6. PAULINA KUDYBA II TECHNIKUM EKONOMICZNE-2000 zł
  7. WERONIKA HOJDAK I TECHNIKUM EKONOMICZNE-2000 zł
  8. KINGA PURCHA III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE-2000 zł
  9. AGNIESZKA TOKARZ IV TECHNIKUM EKONOMICZNE- 2000 zł
  10. PAULINA GUMIENIAK I TECHNIKUM EKONOMICZNE-2000 zł
  11. JUSTYNA WAŻNA IV TECHNIKUM EKONOMICZNE-2000 zł
  12. PAULINA CHARYSZ II TECHNIKUM EKONOMICZNE-2000 zł
  13. JAKUB TOKARZ II TECHNIKUM LOGISTYCZNE-2000 zł
  14. ALICJA SOBCZYSZYN II TECHNIKUM EKONOMICZNE- 2000 zł
  15. KAROLINA LORENC II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE-2000zł
  16. MICHAŁ SZPYT IV TECHNIKUM INFORMATYCZNE-2000 zł
  17. JAROSŁAW WAŻNY II TECHNIKUM EKONOMICZNE-2000 zł
  18. PIOTR BĘBNIK I TECHNIKUM INFORMATYCZNE- 2000 zł
  19. JUSTYNA GACEK II TECHNIKUM EKONOMICZNE-2000 zł
  20. KAMIL WITKO III TECHNIKUM EKONOMICZNE-2000 zł

Stypendia przyznano na łączną kwotę: 41 100 zł

Stypendystom życzymy rozwijania swoich pasji i talentów oraz osiągania sukcesów naukowych.